ODWIEDZINY W SZKOLE POLICJI W SŁUPSKU

24 kwietnia klasa 2a wybrała się pociągiem do Szkoły Policji w Słupsku. Uczniowie mogli między innymi zobaczyć, czym zajmują się na co dzień młodzi policjanci rozpoczynający służbę w mundurze.

Każde dziecko miało okazję przymierzyć strój policjanta występującego w pododdziale zwartym. Na stanowisku daktyloskopijnym chętni mogli otrzymać obraz własnych linii papilarnych dłoni. Dużo emocji i zabawy sprawiło udzielanie pierwszej pomocy. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu fantomów uczestnicy, uciskając klatkę piersiową,obserwowali swoje wyniki.

Czas spędzony w Szkole Policji w Słupsku pozwolił naszym uczniom spojrzeć na policyjną służbę z innej perspektywy. Był też świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia nowych umiejętności.