Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Laboratoria Przyszłości – Luty

Technika

Na lekcjach techniki uczniowie klas piątych wykonywali tkaniny na ramce, które otrzymali od nauczyciela w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

Piątoklasiści uczyli się także prostych ściegów. Swoje umiejętności wykorzystali, szyjąc pokrowce na telefony, które wcześniej ozdobili kolorowymi guzikami i aplikacjami. Materiały do wykonania pokrowców uczniowie otrzymali w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

Chemia

W sobotę 11 lutego odbyły się zajęcia laboratoryjne dla grupy uczniów z klasy siódmej.

Tradycyjnie, pierwsze spotkanie miało na celu przypomnienie zasad bezpiecznej pracy podczas wykonywania doświadczeń chemicznych, poza tym każdy uczeń wybrał sobie fartuch ochronny.

W części praktycznej uczniowie skupili się na mieszaninach niejednorodnych. Wykonali dwa doświadczenia, w których należało rozdzielić mieszaninę oleju z wodą za pomocą rozdzielacza oraz mieszaninę kredy z wodą za pomocą sączenia.

Informatyka

Luty to miesiąc bezpiecznego Internetu. W naszej szkole przeprowadzane były lekcje o tym jak należy bezpiecznie korzystać z sieci. Uczniowie zdobywali wiedzę z tego zakresu ale też chętnie dzielili się swoją wiedzą i spostrzeżeniami oraz sytuacjami, które ich spotkały. W ramach projektu wykonywaliśmy plakaty i krzyżówki z zagadnieniami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z Internetu.

Skip to content