Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Podsumowanie wolontariatu SP1 w Ustce za I semestr roku szkolnego 2022/2023

We wrześniu 2022 roku w naszej szkole po raz kolejny zagościła akcja WSZYSTKO DLA KUBUSIA – ZAKRĘCONA AKCJA”, czyli zbiórka plastikowych nakrętek oraz tonerów z drukarek na rzecz Jakuba Jankowskiego ze Świątkowa koło Bytowa. Dzięki tej zbiórce możliwe jest opłacenie kosztownej rehabilitacji chłopca.

Nasza szkoła bardzo aktywnie włączyła się ponownie w akcję „KREDKOBRANIE” mającą na celu zbiórkę przyborów szkolnych dla polskich uczniów żyjących na  Kresach Wschodnich.

Po raz kolejny przyłączyliśmy się również do sprzedaży kalendarzyków szkolnych w ramach charytatywnej akcji „SZKOŁO POMÓŻ i TY”, z której dochód zawsze jest przeznaczany na pomoc osobom niepełnosprawnym. W tym roku zebrana przez nas kwota 126 trafi do 9-letniej Patrycji Ryś i zostanie przeznaczona na zakup ortez oraz gorsetu dla dziewczynki, która urodziła się z wieloma chorobami wrodzonymi.

27 października nasza społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji „DZIEŃ W PIŻAMACH – OBUDŹ W SOBIE ANIOŁA” prowadzonej przez Fundację „Gdy Liczy się Czas”. W ramach tej akcji sprzedawaliśmy papierowe aniołki, symbol empatii, i zebraliśmy na rzecz fundacji kwotę ponad 540 zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na zakup pomp do chemioterapii dla dzieci leczonych onkologicznie.

Inną, bardzo ważną dla nas akcją charytatywną, która zaangażowała wszystkie oddziały klasowe SP1, był kiermasz ciast. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży wypieków mogliśmy przekazać na rehabilitację uczennicy naszej szkoły – NINY SIEKIERZYCKIEJ z klasy 2a. Uzbierana przez nas kwota to 7 550,25 .

Nasi uczniowie i ich rodzice włączyli się także w zbiórkę artykułów spożywczych i środków czystości oraz kosmetyków dla podopiecznych akcji „SZLACHETNA PACZKA”.

Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie usteckiej „Jedynki” pamiętali również o osobach starszych i samotnych, włączając się bardzo aktywnie w przygotowanie „ŚWIĄTECZNEGO UPOMINKU DLA SENIORA 2022”pod patronatem MOPS w Ustce.

Warto także wspomnieć o tym, że 8 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się II KIERMASZ ŚWIĄTECZNY zorganizowany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku, a dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych został przeznaczony na rehabilitację osób niewidomych.
                           

                                                                    Opiekun Szkolnego Wolontariatu
                                                                                                                           Dorota Grześ

Skip to content