Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

HAZARD? NIE DZIĘKUJĘ!

W czwartek (5 maja) uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym pod hasłem: „Hazard? Nie, dziękuję!” Akcję honorowym patronatem objął Minister Edukacji i Nauki. Jej założenia wpisują się w działania MEiN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów i wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach oraz placówkach oświatowych.

Uczniowie wysłuchali wykładu poprowadzonego przez przedstawiciela Krajowej Administracji Skarbowej na temat tego, czym jest hazard, jak łatwo się od niego uzależnić i jakie konsekwencje wiążą się z nielegalnym uczestnictwem w grach hazardowych. Większość nastolatków czasami nieświadomie gra w nielegalne gry lub daje się wciągnąć w zakłady. Konsekwencje tych decyzji mogą być bardzo poważne. O wygranej w grach hazardowych zawsze decyduje przypadek (maszyna), nie człowiek!

Spotkanie okazało się nie tylko bardzo interesującym, ale i niezwykle potrzebnym działaniem profilaktycznym realizowanym w naszej szkole.

Skip to content