Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Mamy „Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego”!

W piątek, 8 kwietnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbyła się XXII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego 2022”. W tym roku konkurs adresowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

Do ortograficznej rywalizacji stanęli przedstawiciele SP1, SP2 i SP3 z Ustki. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 8a: Hanna Żyłka i Wiktoria de Lubicz -Szeliska. Prace wszystkich uczestników oceniało polonistyczne jury w składzie: p. Janina Błażejewicz, p. Renata Kuligowska i p. Magdalena Wróblewska – Majchrowska.

Po sprawdzeniu konkursowych dyktand ogłoszono wyniki: I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego 2022” zdobyła nasza Hania Żyłka! Nagrodę ufundowaną przez Starostę Słupskiego wręczył jej Radny Powiatu Słupskiego p. Andrzej Tyszkiewicz.

Serdecznie gratulujemy Hani ortograficznych umiejętności oraz zdobytego tytułu!

Skip to content