Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

DRZEWNIAK zaprasza naszych ósmoklasistów

W dniu 9 marca br. uczniów klasy 8a i 8c odwiedzili przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych DRZEWNIAK w Słupsku, oferując naukę na poziomie technikum, szkoły branżowej oraz Liceum Sztuk Plastycznych.

W technikum słupska szkoła oferuje uczniom kształcenie na wielu ciekawych profilach:

  • Technik informatyk i programista – daje m. in. możliwość programowania robotów, pisania gier 3D, aplikacji mobilnych, desktopowych i robienia wielu innowacyjnych, kreatywnych rzeczy (inteligentne domy itp.).
  • Technik technologii drewna – umożliwia pracę wykonywaną wewnątrz budynku, w zakładach przemysłu drzewnego, zakładach przemysłu meblarskiego i tartacznego, w firmach stolarki budowlanej oraz w pracowniach konserwacji zabytków.
  • Technik reklamy – przygotowuje absolwenta do wykonywania usług reklamowych, pozyskiwania zleceń i pośrednictwa w ich wykonywaniu oraz wyszukiwania klientów zainteresowanych konkretnymi usługami reklamowymi.
  • Technik fotografii i multimediów – zawód, który łączy w sobie możliwości poznania i wykonywania fotografii czarno-białej, jak również nowoczesnych technik fotografii cyfrowej i sztuki filmowej.
  • Technik przemysłu mody – to zawód niezwykle atrakcyjny dla osób kreatywnych, otwartych na zmiany, interesujących się modą i projektowaniem odzieży.
  • Technik stylista – to inaczej doradca, kreator wizerunku, osoba, która podpowiada, jak się ubrać, umalować, co zrobić, aby wyglądać atrakcyjniej i czuć się pewniej. Stylista wykorzystuje umiejętności projektowania i wykonywania kolekcji wyrobów odzieżowych, wiedzy z zakresu doboru barw kolorystycznych, fryzury i makijażu.

Liceum Sztuk Plastycznych przygotowuje ucznia do statusu odbiorcy i twórcy dziedzictwa kulturowego. Wyposaża uczniów w wiedzę oraz umiejętności manualne i warsztatowe w zakresie kształconych dziedzin sztuk plastycznych.

Ponadto Zespół Szkół Technicznych DRZEWNIAK w Słupsku oferuje naukę w Branżowej Szkole I stopnia z Oddziałami Integracyjnymi na kierunkach dziś bardzo poszukiwanych, takich jak: stolarz, tapicer, pracownik obsługi hotelowej oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą edukacyjną szkoły.

Skip to content