Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Szkoła Podstawowa nr 1 bierze udział w VI edycji Programu edukacyjnego “Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Doskonałym przykładem jest postać naszego patrona Ignacego Łukasiewicza – wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas 1-8). W ramach programu w naszej szkole swoją działalność rozpoczęło Koło Naukowe -Wiem Więcej, którego szeregi zasilili uczniowie klas siódmych pod opieką pani Iwony Błądkowskiej i pani Anny Szydloch.

W ramach swojej działalności, uczniowie wykonują zadania projektowe (np.budują kompasy, samoloty, rakiety i wiele innych), dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat życia i pracy ludzi pełniących różne nietypowe zawody (np. kosmonauty, polarnika), uczestniczą w interesujących wirtualnych podróżach badawczych, tworzą gry planszowe (np. w samoloty), uczestniczą w konkurencjach lotniczych na szkolnym korytarzu 🙂

Tyle za nami… to były tylko 3 godziny zajęć, a przed nami jeszcze 12 godzin… będzie się działo, ale najważniejsze, że dzieki temu nasi uczniowie
WIEDZĄ WIĘCEJ

Skip to content