Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

#Tusz do paki

Już po raz drugi ustecka Jedynka wzięła udział w kampanii edukacyjno-charytatywnej „Tusz do paki”. Tegoroczna edycja zorganizowana została pod hasłem: „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!” Celem akcji była edukacja ekologiczna nie tylko dzieci, ale też dorosłych w zakresie segregacji pustych opakowań po tuszach do drukarek.

Nasi uczniowie przynosili z domu zużyte tusze do drukarek atramentowych i wrzucali je do specjalnie przygotowanych kartonów. Dzięki wspólnym staraniom ze środków z recyklingu tych opakowań dofinansowany zostanie zakup karmy oraz misek dla kocich i psich czworonogów ze schronisk w Polsce. W zeszłym roku udało się zakupić 8 ton karmy i 30 000 misek.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom wrażliwym na los zwierząt i ochronę środowiska za zaangażowanie w przeprowadzenie akcji na terenie naszej szkoły.

Skip to content