Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Nominacje do Młodzieżowej Rady Miasta

W dniu 29 października burmistrz Jacek Maniszewski i przewodnicząca Rady Miasta Lena Iwan – Kucia wręczyli nominacje nowo wybranym członkom Młodzieżowej Rady Miasta. Przedstawicielami SP1 w MRM zostali Wiktoria de Lubicz-Szeliska z klasy 8A, Łukasz Bratasz z klasy 8S oraz Jakub Firkowski z klasy 7A.

Młodzieżowa Rada Miasta to reprezentanci wszystkich szkół znajdujących się w Ustce: miejskich podstawówek nr 1,2 i 3, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Niepublicznej Szkoły Adventure. Podstawowe cele działania Rady to włączenie młodego pokolenia w proces podejmowania decyzji wpływających na jakość ich życia oraz reprezentowanie interesów i postaw młodzieży wobec władz samorządowych. Nie bez znaczenia jest także walor edukacyjny – młodzież ma szansę przygotować się do odpowiedzialnego i demokratycznego podejmowania decyzji.

Radni na pierwszym posiedzeniu wybrali Przewodniczącego, którym został Sebastian Wawrzyniak z ZSOiT, zastępcę przewodniczącego – Viktoriię Lisovets z SP 2 oraz sekretarza – Nikodema Piszko z SP 3. Ze strony Rady Miasta Ustka w obradach rady młodzieżowej uczestniczyć będą radni Samanta Nowińska i Grzegorz Malinowski. Opiekunami radnych ze strony szkół są: Sylwia Cur – Kowalczyk, Małgorzata Matus, Katarzyna Bury, Iwona Miśkowiak i Krzysztof Borysiewicz Gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów i radości z pełnienia funkcji.

źródło: https://www.ustka.pl/

Skip to content