Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Świętujemy 170 lekcję języka polskiego w klasie IVA

Czy lekcja języka polskiego może odbywać się na boisku szkolnym? Oczywiście! Zwłaszcza jeśli jej celem jest nie tylko sprawdzenie wiadomości, ale również nauka przez zabawę oraz integracja zespołu klasowego.

Właśnie taką lekcję odbyła klasa IVA. W czasie zajęć uczniowie rozwiązywali quiz o częściach mowy. Przy słonecznej pogodzie utrwalali wiadomości zdobyte na ostatnich lekcjach języka polskiego, losowali wyrazy, które dopasowywali do odpowiednich kolorowych pudełek, przygotowanych przez p. Stefanię Salachnę. W ten sposób otrzymywali punkty, które były zamieniane na słodkie nagrody.

Uczniowie świetnie się bawili, przypomnieli sobie, że szkoła to nie tylko obowiązek, ale również radość spotkania i przebywania z innymi, a nauka może mieć atrakcyjną formę. W ten sposób świętowaliśmy 170 lekcję języka polskiego w klasie IVA. Uczniowie już pytają, czy ten pomysł powtórzymy za rok.

Skip to content