Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

„Nie ma dzieci, są ludzie” – DZIEŃ DZIECKA w SP1

Wszyscy bez wyjątku zgadzamy się ze stwierdzeniem Janusza Korczaka, że nie ma dzieci, są ludzie. Wiele uwagi poświęcamy prawom dziecka, wdrażamy programy profilaktyczne zapobiegające agresji wobec dzieci, uczymy właściwie reagować na przemoc fizyczną i psychiczną. Nasi uczniowie wiedzą, do kogo mogą zwrócić się o pomoc w sytuacjach trudnych, znają instytucje powołane do ochrony ich praw. Udowodniła to klasa III b, która nagrała specjalną piosenkę promującą prawa dziecka.

          Pedagodzy dokładają  wielu starań, aby dzieci w szkole czuły się bezpiecznie, zwłaszcza po powrocie z nauki zdalnej. Przy współpracy z rodzicami organizują imprezy integrujące zespoły klasowe. Z okazji Dnia Dziecka odbyły się rajdy rowerowe, ogniska, spacery po Ustce, wspólne wyjścia na lody, do kina, zabawy na plaży, zwiedzanie Bunkrów Blüchera. To był naprawdę radosny dzień. Na twarzach naszych uczniów gościły uśmiechy, a i dorośli chętnie przypomnieli sobie beztroskę dzieciństwa.

Skip to content