Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

„Let’s read in English”- szkolny konkurs pięknego czytania w języku angielskim dla klas I-III rozstrzygnięty.

W piątek 28 maja na terenie naszej szkoły odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów i uczestników szkolnego konkursu pięknego czytania w języku angielskim „Let’s read in English” dla klas I-III. Uczniowie do dnia 21 maja przysyłali na platformę „Teams” swoje nagranie z prezentacją czytania 2- minutowego fragmentu z wyznaczonych przez szkolne jury książeczek dla danej kategorii wiekowej. Celem konkursu i tej formy rywalizacji było:
•    rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim
•    podniesienie poziomu umiejętności językowych
•    zainteresowanie literaturą obcą
•    rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku obcym
•    stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności.

Jury w składzie Pani Kamila Komorowska (kl. I), Pani Dorota Grześ (kl. II) i Pani Ewelina Pietrzyk (kl. III) oceniało m.in. dykcję, interpretację tekstu, poprawność wymowy i płynność czytania. W klasach pierwszych uczniowie czytali fragment książeczki pt. „Alladyn”, w klasach drugich „Śpiąca Królewna” i w klasach III „Kot w butach”. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, umiejętnościami i kreatywnością w swojej prezentacji. Podczas słuchania i oglądania przesłanych nagrań można było dostrzec jak ogromną przyjemność sprawiło dzieciom to zadanie konkursowe. Zatem i ostateczna decyzja o przyznaniu miejsc nie należała do najłatwiejszych. Jury postanowiło docenić wkład pracy każdego z uczestników. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w zadanie konkursowe i zachęcamy do udziału w kolejnym roku szkolnym. Wyniki konkursu prezentujemy poniżej:

Klasy I:

Miejsce I- Marta Bakinowska

Miejsce II- Radosław Glapiak

Miejsce III- Kinga Kodłubańska

Klasy II:

Miejsce I- Olivia Piotrowska

Miejsce II- Lilianna Kiliszewska

Miejsce III- Maria Matis

Klasy III:

Miejsce I- Hanna Kierzkowska

Miejsce II- Klaudia Dzedzej

Miejsce III- Adam Szmyglewski

Osoby wyróżnione w konkursie to: Milan Bartnik, Antonina Stodoła, Aleksander Chiloński, Karol Koryczan, Pola Łukasik, Daria Trzaskuś, Borys Zaborowski, Aleksandra Klimek, Zuzanna Szczypińska, Alicja Grabowska, Oliwia Hryncewicz, Emila Jopek i Abigail Pawłowska.

Skip to content