Sukcesy naszych recytatorów

W środę, 12 maja, w usteckim Domu Kultury odbyły się eliminacje środowiskowe XXXVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Celem zmagań młodych recytatorów była popularyzacja literatury polskiej, kształtowanie wrażliwości na piękno mowy ojczystej oraz stwarzanie okazji do pracy nad sztuką interpretacji.

Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić najlepszych z nich. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie SP1 w Ustce.

W kategorii klas I – III szkoły podstawowej nagrody otrzymali:

Leon Pawlikowski (IIb) – I miejsce

Radosław Glapiak (Ib) – II miejsce

Marta Bakinowska (Ib) – III miejsce

Natalia Palimonka (Ib) – wyróżnienie

W kategorii klas IV – VI nagrodę za III miejsce zdobył Igor Rogala (VIa), a wyróżnienie Aleksandra Wiśniowska (VIc).

W kategorii klas VII – VIII szkoły podstawowej zwyciężył Jan Wiśniowski, uczeń VIIs.

Do finału powiatowego w Ośrodku Teatralnym RONDO w Słupsku jury zakwalifikowało z naszej szkoły: Leona Pawlikowskiego, Radosława Glapiaka oraz Jana Wiśniowskiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!