Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Odkrywając Ustkę / Erasmus+

Pierwszy Samodzielny Podcast w Ramach Projektu Erasmus+ PODSOL.

Ustka to malownicze miasteczko nad Bałtykiem pełne historii, tradycji i niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia. To tutaj, w ramach projektu Erasmus+ PODSOL, uczniowie naszej szkoły przy wsparciu nauczycieli Pana Krzysztofa Woźniaka oraz Kamili Komorowskiej i Eweliny Pietrzyk, koordynatora projektu,  postanowili podjąć wyzwanie i stworzyć pierwszy samodzielny podcast, który zaprasza słuchaczy do odkrywania uroków Ustki.

Inspiracja do stworzenia podcastu narodziła się w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ PODSOL, który skupia się na promocji lokalnej kultury, historii i dziedzictwa naszej społeczności. Uczniowie z różnych krajów współpracują, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i promować unikalne cechy swoich regionów.

Nasi uczniowie z pasją zabrali się do pracy. Pierwszym krokiem było zgłębienie tajemnic miasteczka – od ukrytych zakątków po ciekawostki historyczne. Następnie przystąpili do nauki technik nagrywania i montażu dźwięku, aby stworzyć profesjonalnie brzmiący podcast.

Podczas procesu tworzenia podcastu nasi uczniowie mieli okazję nie tylko zgłębić wiedzę o Ustce, ale także rozwijać umiejętności komunikacji w języku angielskim, pracy zespołowej oraz kreatywność. W każdym odcinku staraliśmy się przekazać słuchaczom nie tylko faktograficzne informacje, ale również nasze osobiste spojrzenie na to, co czyni nasze miasto wyjątkowym.

Po tygodniach pracy nad projektem nadszedł czas na premierę podcastu. Emocje sięgały zenitu, gdyż mieliśmy okazję podzielić się efektem naszej pracy z lokalną społecznością oraz z partnerami zagranicznymi. Odbiór podcastu okazał się niesamowity – jesteśmy pod wrażeniem pracy i zaangażowania naszych uczniów, ale też dziękujemy nauczycielom i pracownikom szkoły za aktywne włączenie się do pracy nad podcastem.

Jesteśmy dumni z efektów naszej pracy i z nadzieją patrzymy w przyszłość, kontynuując promocję naszego miasta i regionu w nowatorski sposób. Zapraszamy do Słuchania! Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie można znaleźć nasz podcast oraz więcej informacji o projekcie Erasmus+ PODSOL.

Skip to content