Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Zajęcia laboratoryjne z chemii

W dwie soboty: 13 i 20 kwietnia odbyły się zajęcia laboratoryjne z chemii dla grupy uczniów z klasy siódmej. Tradycyjnie,  pierwsze spotkanie miało na celu przypomnienie zasad bezpiecznej pracy podczas wykonywania doświadczeń chemicznych, poza tym każdy uczeń wybrał sobie fartuch ochronny.
W części praktycznej uczniowie zmagali się ze składnikami powietrza, otrzymywali tlen, badali dwutlenek węgla i wodór.
Część zajęć była poświęcona wskaźnikom kwasowo-zasadowym oraz samym zasadom i kwasom.
Podsumowując nasze sobotnie spotkania, grupa laborantów z klasy siódmej miała dodatkowe 4 godziny chemii doświadczalnej. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem, sumiennie wykonywali wszystkie doświadczenia, nauczyli się korzystać z podstawowego sprzętu laboratoryjnego.

Skip to content