Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

MAMY FINALISTKĘ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO!

Z wielką dumą dzielimy się wiadomościami z finału VI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w środę, 27 marca, w Zespole Szkół w Damnicy. Nasza reprezentantka, uczennica klasy 5a – Aniela Mikołajczyk – zdobyła V miejsce w kat. klas V-VI, a tym samym uzyskała tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.

Przypomnijmy, że patronat merytoryczny nad konkursem sprawował Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, patronat honorowy objął zaś Wójt Gminy Damnica.

Uczestnicy finału rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas V-VI oraz VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Aniela Mikołajczyk z 5a (uczennica p. Elżbiety Moralewicz) oraz Oliwier Siciński z 8a (uczeń p. Moniki Holak). Finaliści musieli zmierzyć się z tekstem dyktanda oraz rozwiązać test ortograficzny sprawdzający znajomość zasad pisowni polskiej.

Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu Anielce!

Skip to content