V Ustecki Festiwal Sztafet Biegowych

24 października br. na hali sportowej ZSOiT w Ustce odbyła się V edycja
Usteckiego Festiwalu Sztafet Biegowych. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 200 młodych zawodników reprezentujących usteckie szkoły podstawowe: SP 1, SP 2 oraz SP 3.

Po krótkim powitaniu sportowców, trenerów oraz zebranych kibiców Burmistrz Jacek Maniszewski, w towarzystwie pani Prezes Bogumiły Lenard i Wiceprezesa LKS Henryka Michalskiego, otworzył zawody. Sportowa rywalizacja, zwłaszcza najmłodszych biegaczy z klas I, wywołała wielką euforię nie tylko wśród zawodników, ale również wśród kibicujących im widzów.

Nasza „Jedyneczka” okazała się bezkonkurencyjna, odnosząc w zawodach 7 zwycięstw:
U – 7 (2016 – Hanna Uznańska, Amelia Szołowińska, Nadia Ciok, Iga Maria Ksel, Renat Adambajew, Aleksander Moroń, Piotr Lickiewicz, Borys Pawlikowski),
U – 8 (2015 – Agata Grzejszczak, Zofia Bartkowska, Anna Wnuk Lipińska, Hanna Nawrot, Tymon Ćwigoń-Szymczak, Kacper Podlasiak, Filip Słomski, Tomasz Malinowski),
U – 9 (2014 – Amelia Zakrzewska, Pola Dziuba, Weronika Radomska, Natalia Zawierowska, Bartek Lewandowski, Seweryn Kozina, Filip Cur, Oliwier Wieczorek),
U – 10 (2013 – Nikola Słomska, Zofia Uznańska, Zuzanna Dupik, Maria Matis, Marcel Atalski, Igor Drapała, Aleksander Kramek, Jakub Olejniczak),
U – 11 (2012 – Lilianna Kiliszewska, Milena Siniewicz, Masza Kublik, Helena Koczorowska, Milan Bartnik, Mikołaj Klimczak, Oliwier Kaczmarek),
U – 12 – miejsce 2 (2011 – Aleksandra Klimek, Gabriela Woźniak, Maja Dubiela, Emilia Jopek, Paweł Nikodemski, Mikołaj Sawczuk, Jan Król, Konrad Zarębski),
U – 13 (2010 – Zuzanna Drzazgowska, Julia Więckowska, Matylda Sobków, Alicja Pryczkowska, Oliwier Lickiewicz, Filip Oszkinis, Kacper Kamieniecki, Maksymilian Polak),
U – 14 (2009 – Anna Ćwigoń – Szymczak, Laura Kowalczyk, Aleksandra Dytrych, Zuzanna Chyrzyńska, Jan Nowaczyk, Szymon Kozina, Kacper Kodłubański, Krystian Wolski).

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale z rąk pana Burmistrza Jacka Maniszewskiego, Dyrektor SP1 pani Bogumiły Lenard oraz pani Doroty Dragan. Zwycięskie zespoły uhonorowano statuetkami.
Dziękujemy wszystkim za super zabawę! Gratulujemy sportowych sukcesów zawodnikom oraz trenerom SP1 w Ustce. Podziękowania składamy także Dyrekcji ZSOiT w Ustce za udostępnienie hali sportowej.

Lucyna Kuklińska – Nurkowska