Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Toruń 8b- nauka i zabawa

Wycieczka do Torunia zaczęła się o godzinie 7.30 w środę 14 czerwca 2023r.
Na Starym Mieście w Toruniu spotkaliśmy się z przewodnikiem i poszliśmy na spacer.. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz i inne zabytki na toruńskiej Starówce. Następnie uczyliśmy się piec pierniki w Muzeum Mikołaja Kopernika. Były bardzo smaczne. Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądali film i uczyli się jak rozpoznawać gwiazdy. Uczniowie poznali podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi, zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku.

Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

Opracowała
Izabela Firkowska

Skip to content