Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dzień Morza Bałtyckiego

Dnia 22 marca obchodzony jest Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Nasza szkoła leży w miejscowości położonej nad Bałtykiem, dlatego jest to ważne wydarzenie w szkolnym kalendarzu ekologicznym. Oczywiście nie tylko obchodzimy ten dzień w szkole, ale również podejmujemy się działań na rzecz poprawy stanu środowiska (sprzątanie plaży, lekcje w SPN- Bałtyk marszczy czoło, projekt Erasmus+ SNIPI). Na lekcjach informatyki i geografii uczniowie wykonali prezentacje i plakaty o Bałtyku. Umieścili w nich wiele ciekawostek i informacji. Efekty ich pracy można było obejrzeć na Wirtualnej Gazetce Szkolnej. Na korytarzu zaprezentowano tablicę przedstawiającą informacje oraz zdjęcia flory i fauny Bałtyku. Wykonała ją pani Joanna Bakinowska- nauczycielka z biblioteki szkolnej. Uczniowie są również zachęcani do czytania książek o tej tematyce. Nasi nowi koledzy i koleżanki z Ukrainy mogą również zapoznać się w ten sposób z informacjami dotyczącymi ochrony Morza Bałtyckiego.

Skip to content