Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Akcja „Murem za polskim mundurem”

Nasza szkoła przed Świętami Bożego Narodzenia wzięła udział w rozpowszechnionej w naszym kraju akcji „Murem za polskim mundurem”. Dzieci klas IV – VII wykonały na zajęciach plastyki i techniki kartki dla służb mundurowych, strzegących naszej granicy z Białorusią. Do przeprowadzenia tej akcji zainspirowała mnie Lilianna, uczennica klasy VII A, która wykonała w ramach zajęć piękny dyplom dla polskiego żołnierza, strzegącego naszej granicy. Na dyplomie napisała bardzo wzruszające słowa, które zostały odczytane podczas Zgromadzenia Organów Przedstawicielskich Żołnierzy Sił Zbrojnych. Dyplom ten został wręczony osobiście jednemu z żołnierzy Starszemu Chorążemu Sztabowemu Rafałowi JAZŁOWIECKIEMU, uczestniczącemu w misji ochrony naszych granic. Żołnierz, na którego ręce został przekazany dyplom, był bardzo poruszony jego treścią oraz znajdującym się na nim rysunkiem.

Także kartki, które wykonali uczniowie podczas zajęć, były pełne ciepłych słów i podziękowań za udział w trudnej i niebezpiecznej misji naszych służb mundurowych. Zostały one wysłane przed świętami i dotarły na czas do naszych dzielnych żołnierzy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, za co nasza szkoła otrzymała pełne ciepłych słów podziękowania. Całe to przedsięwzięcie można obejrzeć na dołączonych do materiału zdjęciach.

Lilla Marciniak.

Skip to content