Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Wyniki konkursu cosplay

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy II b pod opieką pani Iwony Siemaszko – Kaszuby i pani Agnieszki Babierackiej zajęli I miejsce w kategorii GRUPA (klasy I – VIII) w konkursie cosplay na przebranie za postać z usteckich/nadmorskich legend. Został on zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Ustce w ramach projektu „Nadmorskie opowieści w różnej formie i treści”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie stylizacji nawiązującej do wybranej legendy, a następnie sfotografowanie i przesłanie zdjęcia do organizatora.

Uczniowie zaczerpnęli inspirację z opowieści kaszubskiego pisarza i poety Franciszka Fenikowskiego o Bryzdze Rosowej, która pomagała ociemniałej wdowie Maruszy. Staruszka wyczekiwała nad brzegiem morza powrotu żaglowca, na który zaciągnął się jej syn Gwido.

Wspólna próba interpretacji usteckiej legendy wyzwoliła pozytywne emocje oraz rozbudziła dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Nagroda w postaci klasowego wyjścia do kina będzie miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników konkursu.

Skip to content