Polonistyczna „Fraszka”

W tym roku szkolnym nasi uczniowie z klas VI-VIII  wzięli udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka” organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z uczelniami wyższymi, tj. Uniwersytetem Warszawskim, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Akademią Sztuk Pięknych i Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Ideą konkursu jest przede wszystkim szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego oraz propagowanie literatury polskiej i zagranicznej.

Przeprowadzany jest on w trzech kategoriach wiekowych: „Młodzik” (klasy V-VI), „Adept” (klasy VII – VIII), „Żak” (uczniowie szkół ponadpodstawowych).

W tym roku uczestnicy odpowiadali na 30 pytań testowych z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku. Musieli również wykonać zadanie opisowe.

Oto wyniki naszych uczniów:

1. Piotr Zarzycki – 32p. (kat. Adept)
  2. Lena Sulima – 25p. (kat. Adept)
  3. Alicja Szymala – 22p. (kat. Adept)
  4. Jacek Horbacz – 21p. (kat. Adept)
  5. Natalia Zając – 21p. (kat. Adept)
  6. Wiktoria Skowron – 21p. (kat. Adept)
  7. Wiktoria Piechowiak – 20p. (kat. Adept)
  8. Nikola Pikuła – 17p. (kat. Adept)
  9. Klara Obidzińska – 27p. (kat. Młodzik)
  10. Łucja Kowalczyk – 20p. (kat.Młodzik)

Dyplomy za bardzo dobry wynik w konkursie otrzymali:

Piotr Zarzycki (kl.7c) i Klara Obidzińska (kl.6b).

Serdecznie gratulujemy!