Aktualności

W poprzednim tygodniu w naszej szkole królowała matematyka. 

19.04 obchodziliśmy Dzień Matematyki. Tego dnia nauczyciele matematyki klas IV-VIII przygotowali lekcje na wesoło. Uczniowie rozwiązywali zadania z MatlandiiPowtórkomatu, zagadki zapałczane i logiczne, obrazkowe sudoku oraz łamigłówki liczbowe. Mogli też sprawdzić się ze znajomości tabliczki mnożenia.  

Po lekcjach chętni uczniowie klas IV-VIII przystąpili do testu logicznego myślenia. Test składał się z 15 zadań testowych. Przystąpiło do niego 30 uczniów. W każdej grupie wiekowej został wyłoniony zwycięzca. Są to: 

  • Igor Szwarc z klasy 4c,
  • Damian Dorochowicz z klasy 5a 
  • Jagoda Podlasiak z klasy 6c, 
  • Julia Kordulewska z klasy 7b
  • oraz Victoria Świtka z klasy 8b. 

Komisja konkursowa nagrodzi zwycięzcówa każdy z uczestników za dodatkową aktywność dostanie plusy lub ocenę. 

Nauczyciele matematyki ogłosili też konkurs na plakat zachęcający do uczenia się matematyki. Wśród uczniów klas III-V pierwsze miejsce zajęła Alicja Zawierowska z klasy 3B, a wśród uczniów klas VI-VIII pierwsze miejsce zajęła Liliana Kapusz z 6a. Wszystkie plakaty dostępne są na stronie szkoły. 

22 kwietnia odbył się Kangur MatematycznyDo konkursu przystąpiło 79 uczniów z klas II-VIIIW kategorii Żaczek wystartowało 18 uczniów, w Maluchu -22, w Beniaminie -21, a w Kadecie -18. 

Liczba uczniów startująca w konkursach pokazuje, że w naszej szkole matematyka cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wiedzą, że matematyka przydaje się w życiu, bo jak napisała jedna uczennica: 

Ułamki, mnożenie, dzielenie- umieć to wszystko- marzenie, 

ale warto jest spróbować to zrozumieć. 

 Myśleć logicznie bardzo dobrze umieć”.