Aktualności

Każdy z nas na co dzień korzysta z Internetu. Docenimy jego zalety nie tylko podczas nauki, ale również w trakcie codziennych czynności: przesyłamy teksty, zdjęcia, oglądamy filmy, dzielimy się swoim szczęściem za pomocą portali społecznościowych, czy rozwijamy swoje zainteresowania czytając ciekawe artykuły.

Internet ma też „ciemną” stronę i naraża nas na pewne niebezpieczeństwa, dlatego już od najmłodszych klas staramy się zwracać uwagę uczniom na zalety jak i wady nieograniczonego dostępu do sieci.

Każdego roku w lutym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Chcemy w wyraźny sposób przypomnieć wszystkim kilka zasad, których zastosowanie w trakcie codziennego kontaktu z Internetem pozwoli nam zminimalizować ryzyko niebezpiecznych sytuacji.

Pamiętajmy!

Chrońmy swoją prywatność! Nie ufamy osobom poznanym w sieci! Szanujmy innych w sieci! Korzystajmy z umiarem z Internetu!

Ustecka Jedynka już od lat włącza się w akcję Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Nauczyciele informatyki przeprowadzili zajęcia dotyczące prawidłowego-bezpiecznego korzystania z sieci oraz został ogłoszony konkurs „BEZPIECZNI W SIECI – O DOBRYCH ZASADACH PODCZAS ZDALNYCH LEKCJI W APLIKACJI MS TEAMS" .

Miło nam poinformować, że zwycięzcami w konkursie zostali:

W kategorii klas I-III

I miejsce: Klaudia Dzedzej z klasy 3B

II miejsce: Szymon Czarnecki z klasy 1B

III miejsce: Pola Łukasik z klasy 2A

 

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce: Adam Stryjek z klasy 8A

II miejsce: Alicja Szymala z klasy 8B oraz Wiktoria Piechowiak z klasy 8B

III miejsce: Liliana Kapusz z klasy 6A

 

GRATULUJEMY!

ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS IV-VIII PO ODBIÓR NAGRÓD DO SEKREATRIATU :)

Uczniowie klas I-III otrzymają nagrody od wychowawców.