Aktualności

14 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce  powiększyła się o nowych uczniów. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. To ważne wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszej szkoły. Wśród zaproszonych na uroczystość gości powitano panią dyrektor Bogumiłę Lenard, panią wicedyrektor Dorotę Dragan, wychowawców oraz  rodziców, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy.

Przed częścią oficjalną dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny. Umiliły czas gościom zebranym w auli wierszykami oraz piosenkami o tematyce szkolnej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia usteckiej „Jedynki”. Ceremoniału dokonała symbolicznym ołówkiem pani dyrektor. Od tej chwili dzieci z klas pierwszych stały się pełnoprawnymi członkami społeczności naszej szkoły.  

Wychowawczynie klas pierwszych – pani Marta Malinowska i pani Iwona Siemaszko - Kaszuba wręczyły uczniom legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i medale, a rodzice - słodkości. 

Tę wyjątkowo wzruszającą uroczystość poprowadziła pani Ewelina Pietrzyk. O stronę muzyczną zadbali państwo Karina i Janusz Werra. Autorką przepięknej dekoracji była pani Agnieszka Babieracka.

Wszystkich pierwszoklasistów witamy w naszych szeregach, życząc im samych szóstek!