Aktualności

            31 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym pokazie. W tajemny świat fizyki i chemii wprowadził ich pan Kamil Marzec, współpracujący z Politechniką Lubelską. Pokaz pod tytułem „Atomowi naukowcy” zgromadził zaciekawione dzieci w auli szkolnej.

Podczas eksperymentów poznały one wiele interesujących zjawisk, a każde z nich wiązało się z poważną nauką przekazaną przez prowadzącego w sposób przystępny i zabawny. Pan Kamil pokazał im m.in. wybuchającą puszkę, łoże fakira, płonącą dłoń, płyny zmieniające kolory, balon rozrywany pod wpływem ciekłego azotu…

Celem pokazów było rozbudzenie zainteresowań fizyczno-chemicznych wśród uczniów, którzy jeszcze nie mają takich przedmiotów szkolnych. Czy zajęcia się im podobały? Oto niektóre z wypowiedzi uczniów:

„Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami. Byłem zachwycony tym, co zobaczyłem. Długo na przerwach dyskutowaliśmy o pokazie.” (Oliwier, kl. VIs)

„Moim zdaniem lekcja była bardzo ciekawa. Przedstawione doświadczenia zapadły mi w pamięć. Prowadzący potrafił je bardzo ciekawie zaprezentować. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała okazję uczestniczyć w tak aktywnych zajęciach.” ( Karina, kl.VIa)

„Pokaz bardzo mi się podobał, był niezwykle pouczający. Dzięki takim warsztatom, bawiąc, uczymy się. Chciałbym, aby w naszej szkole były częściej organizowane takie wykłady.” (Krzysztof, kl. VIs)

„Pokaz był bardzo ciekawy. Czterdzieści pięć minut minęło szybko. Wszyscy żałowaliśmy, gdy zadzwonił dzwonek kończący lekcję.” (Bartek, kl.VIs)