Aktualności

W niedzielę 23 lutego 2020 roku nasi uczniowie po raz kolejny włączyli się w akcję charytatywną na rzecz małego Sebastiana Ambroziaka z Ustki. Rodzice „Jedynkowych” dzieci upiekli ciasta i inne słodkości w celu zbiórki pieniężnej na kosztowną operację chłopca.

W sobotę nasi ósmoklasiści roznosili ulotki, zapraszając mieszkańców miasta do udziału w niedzielnej imprezie. Oprócz seansów filmowych, animacji dla dzieci, malowania twarzy i kiermaszu ciast odbył się w tym dniu Talent Show - pokaz zdolności dzieci, między innymi z naszej szkoły. Śpiewające uczennice klas ósmych: Marika Majchrzak, Natalia Łepkowska, Kasia Gumbis, Maria Jaskuła i Józefina Erbel oraz Paulina Bąbelek z klasy Va, przygotowane przez panią Karinę Werrę, umiliły to popołudnie wykonaniem znanych przebojów popowych. Julia Stasiak, Igor Rogala i Oskar Urbański, przygotowywani przez pana Janusza Werrę, zagrali natomiast na pianinie znane utwory muzyki klasycznej.

Uczniowie usteckiej „Jedynki” po raz kolejny okazali swe serce i chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym. Podczas niedzielnego festynu włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla małego Sebastiana, który tak jak jego rówieśnicy ma szansę na normalne życie po kosztownej operacji rekonstrukcji ucha.