Aktualności

"W stronę gwiazd!"

Uczniowie naszej szkoły, uczestnicy projektu Coding is Fun – w programie Erasmus+, wzięli udział w I edycji konkursu astronomicznego "W stronę gwiazd!", którego organizatorem było gdańskie Hevelianum - nowoczesne centrum nauki.
Konkurs został ogłoszony z okazji 20-tych obchodów "Światowego Tygodnia Kosmosu" i 50-tej rocznicy lądowania człowieka na Księżycu.

Uczestnicy konkursu starali się pokazać, gdzie najlepiej wysłać nową misję kosmiczną, jakie eksperymenty należałoby wykonać i czego moglibyśmy się z tej misji dowiedzieć.Czy potrzeba nam nowej misji do Plutona? A może mało znana planetoida 2008 KV42? 
Nasi uczniowe świetnie poradzili sobie z tematyką konkursu, przygotowując tematyczne prezentacje multimedialne z rzeczowymi uzasadnieniami, na którą planetę należałoby wysłać następną misję kosmiczną.

Wśród laureatów znaleźli się:
Aleksandra Klejna i Magdalena Skok z klasy 8s, zajmując II miejsce z misją pt.:" Pluton " oraz Marika Majchrzak z klasy 8a, zajmując III miejsce z misją pt.:"Saturn".

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnej edycji!

Anna Szydloch
AstroSTEAMClub - Erasmus