Aktualności

Rok 2019 zbliża się ku końcowi, pora więc na podsumowanie akcji charytatywnych, jakie zostały przeprowadzone w naszej szkole.

W październiku zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku oraz Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Podarowaliśmy małym podopiecznym mnóstwo pieluch, podkładów oraz kosmetyków do ich pielęgnacji. Nie zabrakło też zabawek, gier edukacyjnych i artykułów papierniczych dla najmłodszych.

Przez niemalże dwa miesiące nasi uczniowie wraz z rodzicami wypiekali smaczne ciasta, serwowali pyszne desery i inne łakocie, które sprzedawali na przerwach między zajęciami. Zebrane w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na pomoc dla Sebastiana Ambrozika, trzylatka z Ustki, którego czeka bardzo kosztowna operacja ucha w USA. Jedynkowa społeczność dorzuciła na ten cel swoją cegiełkę w kwocie 4 174,43 zł (szczegóły na https://www.facebook.com/uszkosebastiana).

Wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w te akcje, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły składamy serdeczne podziękowania.