Aktualności

29 listopada w Kobylnicy odbył się VI Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej „Marina 2019”. Celem konkursu było propagowanie tradycji morskiej w piosence, wspieranie działań Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej, rozwijanie zainteresowań muzycznych młodzieży, stworzenie możliwości współzawodnictwa wokalnego wśród dzieci i młodzieży z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego.

            Do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych zgłosiło się 21 solistów oraz 9 zespołów ze szkół podstawowych, a także placówek kultury. Ustecką „Jedynkę” reprezentowali artyści przygotowani przez panią Karinę Werrę.

            Wśród solistów w kategorii klas V-VIII nasza uczennica Katarzyna Gumbis zajęła I miejsce, a Paulina Bąbelek otrzymała wyróżnienie. W tej samej grupie wiekowej nagrodę za I lokatę otrzymał nasz zespół wokalny „Prymka”.

            Serdecznie gratulujemy!