Aktualności

Dobrze zapowiada się ten rok szkolny dla uczniów klas ósmych, którzy reprezentują ustecką „Jedynkę” w lokalnych i regionalnych konkursach języka angielskiego.

27 września zostaliśmy zaproszeni przez ZSOiT w Ustce z okazji Dnia Języków Obcych do rywalizacji w grupach reprezentujących wszystkie klasy ósme z naszego miasta i dwie klasy pierwsze technikum. W poszczególnych konkurencjach należało wykazać się znajomością języka angielskiego w zakresie gramatyki, słownictwa oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa grupa w składzie: Iwo Miśkowiak, Kacper Maciejuk i Magdalena Skok, która wywalczyła I miejsce.

Z kolei 20 listopada nasi uczniowie wzięli udział w konkursie języka angielskiego TRACK & FIELD organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku. W pięciu odrębnych konkurencjach musieli potwierdzić znajomość angielskiej literatury oraz filmów, odsłuchać piosenkę i uzupełnić jej tekst, a także rozwiązać quizy dotyczące kultury krajów anglojęzycznych. Tym razem nasz uczeń, Iwo Miśkowiak, zajął III miejsce.

Gratulujemy naszym anglistom i życzymy dalszych sukcesów.