Aktualności

W piątek, 8 listopada,  na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Wicku Morskim odbył się już po raz czternasty Pomorski Bieg Niepodległości. Impreza miała na celu uczczenie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W kategorii szkół podstawowych wystartowało 13 szkół z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, wśród nich ustecka „Jedynka”.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Ania Stodoła z klasy VIIIb, Jakub Rojek z VIIIs oraz Aleksander Nurkowski z VIIs zajęła II miejsce. Na sukces złożyło się świetne strzelanie, bardzo dobry bieg na orientację, dobrze rozwiązany test historyczny oraz niezły rzut granatem. Do zwycięzców (Szkoły Podstawowej w Postominie) zabrakło naszym zawodnikom jednego punktu.

Po zakończeniu biegu wszystkich uczestników poczęstowano żołnierską grochówką, gorącą herbatą, a także upieczoną na ognisku kiełbaską.

Gratulujemy świetnego wyniku drużynie SP1 w Ustce oraz panu Arnoldowi Szczuckiemu, który pomógł w przygotowaniach naszemu zespołowi.