Aktualności

16 października to dzień, który od lat kojarzy się uczniom SP1 z postacią papieża Jana Pawła II, czyli Karola Wojtyły. Z tej okazji przeprowadzono w naszej szkole dwa konkursy nawiązujące do życia i twórczości tego niezwykłego Polaka: recytatorski, zorganizowany przez panią Ewę Spiczak-Brzezińską i panią Aurelię Majchrzak oraz plastyczny, którego organizacją zajęły się panie Lilla Marciniak i Mirosława Wróbel-Barczyńska. Celem konkursu recytatorskiego pod nazwą „Niechaj…świat do dobra zmierza” było popularyzowanie wiedzy o Janie Pawle II, rozbudzanie wrażliwości na piękno jego poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz kształtowanie języka i wyobraźni polonistycznej. 
Komisja konkursowa w składzie: siostra Fazjana, siostra Dominika, pani Krystyna Kozłowska i pani Joanna Bakinowska, po przesłuchaniu uczestników, postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii pierwszoklasistów wyróżnienie otrzymał Wojciech Zawada z Ib. W kategorii klas II – IV nagrody zdobyli:
I miejsce – Lena Drapała z IIIb,
II miejsce ex aequo – Szymon Witkowski z IIb i Lara Sulima z IIIc,
III miejsce ex aequo – Klaudia Dzedzej z IIb i Anna Ćwigoń z IVa.
W tej kategorii wiekowej komisja przyznała również dwa wyróżnienia. Zdobyli je: Hanna Kierzkowska z IIb i Lena Szwarc z IIIc.
Wśród uczniów klas starszych nagrody otrzymali:
I miejsce ex aequo – Maria Jaskuła z VIIIa i Jan Wiśniowski z VIs,
II miejsce ex aequo – Kornelia Sierzputowska z Vc i Igor Rogala z Va,
III miejsce ex aequo – Michał Leśniewski z VIa i Michał Bolek z VIIs.
W kategorii klas V –VIII wyróżnienia zdobyli:
Marianna Kargul z Vc,
Kacper Goliszewski z VIIs,
Lena Sulima z VIIa,
Martyna Paulus z VIIa.
W konkursie plastycznym pod nazwą „Jan Paweł II – wielki Papież i Polak” wzięło udział wielu uczniów z naszej szkoły. Jego celem było ukazanie w dziecięcej perspektywie portretu Karola Wojtyły, takiego, jakiego Go pamiętamy i wspominamy.
W tym konkursie nagrody otrzymali:
I miejsce ex aequo – Victoria Świtka z VIIb i Liliana Kapusz z Va,
II miejsce ex aequo – Jacek Horbacz z VIc i Julia Kosik z Vc,
III miejsce ex aequo – Martyna Paulus z VIIa i Karina Andrzejczak z VIa.
Wyróżnienia za swoje prace plastyczne zdobyli:
Natasza Karcz z Vd,
Bartłomiej Dragan z VIs,
Tomasz Pertkiewicz z Va,
Klara Obidzińska z Vb,
Izabela Zdunek z VIIb,
Małgorzata Czulak z Vc,
Aleksandra Wiencek z VIs,
Victoria Grzesik z Vd,
Marika Uljanicka z VIIs.

Wszystkim nagrodzonym recytatorom oraz artystom plastykom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!