Aktualności

            Najpiękniejsze święto w szkole obchodziliśmy, jak co roku, 14 października. W tym dniu uśmiech gościł na twarzach wszystkich obecnych na uroczystej akademii: dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców i naszych uczniów.

            W przepięknej scenerii autorstwa pani Agnieszki Babierackiej zebranych powitała pani Dyrektor Bogumiła Lenard. Jej słowa: „Poloneza czas zacząć!” rozpoczęły niezwykłe widowisko. Uczniowie z kl.VIa, VIc i VIs poprowadzili w rytm staropolskiego tańca nauczycieli i pracowników szkoły wyróżnionych w tym roku Nagrodą Dyrektora.

            Uroczystość uświetniła humorystyczna część artystyczna pt. „Między Epokami Nauczania” przygotowana przez uczniów klas IVa, Vc, VIIIa, VIIIb i VIIIs pod opieką pani Moniki Holak, pani Jolanty Dobskiej oraz pani Sylwii Nowaczyk. Zebrani przenieśli się dzięki tajemnym technikom sztukmistrza relaksu do czasów człowieka pierwotnego, następnie starożytnego Egiptu, mroków średniowiecza, epoki romantyzmu oraz współczesnej szkoły, gdzie mogli być świadkami typowych problemów dydaktycznych i wychowawczych.

            Akademię wzbogacił pięknym śpiewem zespół „Prymeczka” przygotowany przez panią Karinę Werrę. O muzyczną stronę uroczystości zadbał również pan Janusz Werra.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto całej społeczności szkolnej. Szkoda, że następne czeka nas dopiero za rok…