Aktualności

            W piątek, 18 października, trzy klasy VI z naszej szkoły wzięły udział w spotkaniu autorskim w Bibliotece Miejskiej zorganizowanym w ramach trzeciej edycji projektu #Młodzi Czytają 3.0. Wyjątkowym gościem była pisarka i dziennikarka pani Anna Dziewit-Meller.

            Pani Anna znana jest części publiczności jako wokalistka i gitarzystka założonego w 2001 roku kobiecego zespołu rockowego Andy, który odniósł sukces komercyjny na polskich i zagranicznych scenach. Jej drugą miłością okazało się dziennikarstwo. Pani Anna prowadzi programy poświęcone literaturze w radiu Chilli Zet oraz stacji TVN. Od kilku lat zdobywa również uznanie jako pisarka i prowadząca kanał internetowy poświęcony książkom bukbuk.pl.

            Na spotkaniu autorskim nasi uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi wydawnictwami pani Anny Dziewit-Meller - „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy” oraz „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy.” Nie zabrakło również ciekawych dyskusji na temat potrzeby poszukiwania korzeni własnej rodziny czy znaczenia kobiet w historii, nie tylko polskiej. Rozmowy uświadomiły dzieciom np. że w Ustce nie ma żadnej ulicy noszącej kobiece imię.

Jesteśmy wdzięczni za ciekawe i pouczające spotkanie.