Aktualności

            8 października nasza szkoła przystąpiła do akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę pod nazwą #sprzątaMy. Celem przedsięwzięcia było wspólne zadbanie dzieci, młodzieży i dorosłych o czystość polskich lasów.

            Każdego roku leśnicy usuwają z nich tyle śmieci, że wypełniłyby one tysiąc wagonów kolejowych. Mimo regularnego sprzątania i ogromnych nakładów finansowych problem odpadów wyrzucanych do lasów jest coraz poważniejszy. Nadleśnictwo Ustka zaprosiło więc chętne szkoły do włączenia się w akcję, by ochronić zielony dom dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

            Ustecką „Jedynkę” reprezentowały w sprzątaniu lasów dwie klasy: Va i Vc wraz z opiekunami. Ponad pięćdziesiąt osób z naszej szkoły oczyszczało teren leśny przy Osiedlu Kwiatowym.

Mamy nadzieję, że z roku na rok coraz większa liczba Polaków włączy się do akcji, chroniąc najpiękniejsze i najzdrowsze miejsce do wypoczynku oraz rekreacji, jakim są czyste lasy.

sprzatamy a3 szer2000px 1000