Aktualności

10 października w pachnącej książkami bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z niecodziennym gościem. Odwiedziła nas Pani Agnieszka Kazała, autorka i pisarka książek dla dzieci, rodowita warszawianka, która jak sama o sobie mówi, urodziła się z duszą artystki plastyka. Najpierw rysowała po chodnikach, później na sztalugach, a gdzieś po drodze zaczęła pisać książki dla dzieci, które sama ilustruje. Pani Agnieszka promowała w naszej bibliotece swoją najnowszą książkę pt. „Zegar z Miaukułką”. Przedstawiła również czytelnikom swoje wcześniejsze utwory.

W spotkaniu autorskim uczestniczyły klasy pierwsze, drugie i trzecie. Dzieci z wielką uwagą słuchały recytacji wierszy, oglądały namalowane przez autorkę ilustracje do książek. Pani Agnieszka wzbogaciła swoje wystąpienie teatrzykiem kamishibai, który wzbudził ogromne zainteresowanie zebranych. Po spotkaniu każdy uczeń mógł porozmawiać z pisarką i nabyć jej książkę z autografem. Ze spotkania dzieci wyszły uśmiechnięte i bardzo zadowolone.

Dziękujemy autorce za przybycie do naszej biblioteki i wspaniałą czytelniczą zabawę z „Nietoperzem Leonem”, „Tofikiem i przyjaciółmi”, „Pieszkami Agnieszki” oraz „Kramem z marzeniami”.

Zapraszamy do fotorelacji !