Aktualności

W piątek, 20 września, uczniowie naszej szkoły z kl. IV-VIII wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym już po raz czwarty wzięli udział w akcji profilaktycznej pt. „Stop przemocy!”. W tym roku, oprócz usteckich szkół, do barwnego marszu ulicami miasta włączyli się również najmłodsi przedstawiciele – przedszkolaki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 prezentowali się wyśmienicie, przygotowując na tę okazję specjalne transparenty związane z tematyką spotkania.

Marsz przeciw przemocy to kampania, której celem jest budowanie świadomości mieszkańców Ustki oraz upowszechnienie informacji o służbach społecznych działających na terenie miasta. Nawiązuje on do Światowego Dnia Bez Przemocy, który obchodzony jest 2 października, kiedy przypada rocznica urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii działania bez przemocy.

Na placu przed Urzędem Miasta przywitali nas przedstawiciele Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego (organizator) w asyście Policji, Straży Miejskiej oraz członków Rady Miasta i gościa honorowego - Burmistrza Miasta Ustki.

Na początku imprezy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat profilaktyczny traktujący o zjawisku przemocy. Nasi uczniowie okazali się niepokonani. W kategorii szkół podstawowych I miejsce otrzymała Wiktoria Świtka z kl. VIIb, II miejsce – Oliwia Nowacka z kl. Vd, zaś wyróżnienia powędrowały do Klary Obidzińskiej z kl. Vb i Martyny Paulus z kl. VIIa.

Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że podejmowane działania uwrażliwią nas wszystkich na cierpienie oraz krzywdę drugiego człowieka. Przemocy mówimy zdecydowane NIE!