Aktualności

Flag of Poland1 RGB 255 0 0  belgien  portugal  turcji 300x188  spanien  flagge island  irlandia  flagge norwegen

Jedynka to szkoła z pasją. Nauczyciele dokładają starań, aby uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności na różnych płaszczyznach. W dobie nowoczesnej technologii i szerokich możliwości nasza szkoła stara się zapewnić dzieciom wszechstronne wykształcenie zgodne z europejskimi standardami.

Już po raz szósty SP1 w Ustce będzie realizować program europejski Erasmus+, wcześniej szkoła brała udział w projektach: Socrates i Comenius. Obecnie przez dwa lata będziemy uczestniczyć w dwóch projektach.

Pierwszy z nich to „Coding is Fun!”, w którym razem ze szkołami z Belgii, Hiszpanii, Portugalii i Turcji postaramy się przybliżyć uczniom tajniki astronomii, robotyki, technologii komputerowych jak również rozwijać ich umiejętności w zakresie nauk ścisłych, matematyki czy języków obcych. W tym projekcie po raz pierwszy nasza szkoła jest głównym koordynatorem, będzie nadzorować stopień realizacji założeń programu przez wszystkie biorące w nim udział placówki.

Drugi projekt „Seaways, Pathways of International Learning” dotyczy tematyki bliskiej każdemu, kto mieszka nad morzem. Ochrona mórz i oceanów, rozwijanie wśród uczniów poczucia odpowiedzialności za nasze morskie środowisko, bezpieczeństwo nad wodą, rozwój sportów wodnych, przemysłu związanego z morzem, a także morze jako nasze dziedzictwo – to główne obszary tematyczne projektu, w którym jako szkoła partnerska będziemy współpracować z nauczycielami i uczniami innych nadmorskich krajów, a mianowicie z Irlandii, Islandii, Hiszpanii i Norwegii.

Przez dwa lata nauczyciele będą brać udział w szkoleniach organizowanych przez wszystkie partnerskie szkoły. Uczniowie, dzięki nowoczesnym komunikatorom będą mogli poznać rówieśników z innych krajów i poszerzyć swoją wiedzę z wybranych przedmiotów. Znajomość języków obcych, w szczególności języka angielskiego, na pewno bardzo się przyda i będzie doskonalona w czasie realizacji zadań projektowych.

Mamy nadzieję, że praca w projektach europejskich przyniesie uczniom i nauczycielom wiele korzyści, satysfakcji, pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Zaczynamy kolejną przygodę z programem Erasmus+.

Koordynator programów Erasmus+ w SP1 w Ustce

Ewelina Pietrzyk