Aktualności

Uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną okazję wykazania się swoimi umiejętnościami językowymi podczas warsztatów w Londynie.
Organizatorem wyjazdu była nauczycielka języka angielskiego, Dorota Grześ, która wraz z pozostałymi anglistkami z SP1 w Ustce oraz grupą 51 uczniów odkrywała tajemnice stolicy Wielkiej Brytanii. Wyjazd do Londynu to uzupełnienie programu nauczania języka angielskiego, ale także geografii i historii.
Program warsztatów był bardzo intensywny i ciekawy. Po długiej podróży autokarem, z zaciekawieniem czekaliśmy na przeprawę promową z Calais do Dover, podczas której mogliśmy podziwiać białe klify, którym Anglia zawdzięcza swoją poetycką nazwę „Albion”, co oznacza biały. Po przestawieniu zegarków na czas brytyjski, zyskaliśmy godzinę i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Potężne obronne i pałacowe budynki Tower of London były kiedyś więzieniem, z którego podobno nie było ucieczki. Dzisiaj tajemnicze kruki pilnie strzegą tam królewskich klejnotów. Spacer po Millenium Bridge i Tower Bridge może odprężyć każdego i przygotować do widoku St. Paul’s Cathedral i The Monument. Następnie udaliśmy się do Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, gdzie uczniowie mieli możliwość „poznania” członków rodziny królewskiej, sportowców, piosenkarzy i polityków oraz aktorów i ulubionych postaci z filmów. Kolejne atrakcje to Muzeum Brytyjskie, gdzie mogliśmy się przenieść w czasy starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu. W kolejnych dniach zwiedzaliśmy Muzeum Historii Naturalnej, którego kolekcja liczy ponad 70 milionów eksponatów w 5 głównych działach: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia. Symulowane trzęsienie ziemi oraz galeria dinozaurów to niesamowita przygoda nie tylko dla dzieci. Kolejny przystanek to Galeria Narodowa, gdzie dzieła takich artystów jak Claude Monet czy Vincent van Gogh zapierają dech w piersiach. Stamtąd udaliśmy się spacerem przez St.Jame’s Park pod Pałac Buckingham, siedzibę królowej Elżbiety II. Oxford Street, Piccadilly Circus, Plac Trafalgar, Leicester Square to miejsca, które każdy turysta musi zobaczyć. Zakupy w M&M’S to słodka przyjemność. Widok z London Eye jest niesamowity – całe miasto w zasięgu wzroku. Zwieńczeniem wyjazdu było zwiedzanie Tate Modern oraz The Shakespeare’s Globe z anglojęzycznym przewodnikiem, przejście przez Borough Market oraz obok repliki okrętu Golden Hind.
Priorytetem naszej szkoły jest zapewnienie uczniom jak najwyższego poziomu edukacji oraz zwiększenie atrakcyjności nauczania poprzez innowacyjne rozwiązania edukacyjne, takie jak warsztaty językowe w Londynie.