Aktualności

29 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły – Aleksandra Czechowicz z klasy VIIIb, Sandra Gącik z klasy VIIIa, Alicja Maciejuk z klasy VIIIa, Maja Zaborowska z klasy VIIIc oraz Michał Nowacki z klasy VIIIa – odbyli szkolenie praktyczne dotyczące prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Opiekunem grupy przygotowującej się do III etapu III Olimpiady Wiedzy z Zakresu Zasad Udzielania Pierwszej Pomocy organizowanej przez Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku był nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa pan Arnold Szczucki.

Szkolenie odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 doskonalili swoje umiejętności wspólnie z grupami z technikum i liceum. Nasi ósmoklasiści zmagali się z następującymi zdarzeniami: resuscytacja krążeniowo-oddechowa osoby dorosłej z zastosowaniem defibrylatora, złamanie otwarte kończyny dolnej, złamanie kończyny górnej, pozycja bezpieczna i pozycje przeciwwstrząsowe, oparzenie przedramienia oraz pomoc poszkodowanemu z atakiem epilepsji.

Finał Olimpiady będzie miał miejsce 30 maja 2019r. w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Trzymamy kciuki!