Aktualności

Z ogromną radością informujemy, że wychowankowie naszej szkolnej świetlicy zajęli I miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Świetlic pt. „ Baśniowy Kogel – Mogel. Księżniczki małe i duże, czyli po starych zamczyskach podróże”. Konkurs ten przeprowadzony został 27 maja br. w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Słupsku.

Rywalizacja składała się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy musieli wykonać pracę plastyczną związaną z tytułem konkursu. Następnie zapoznali się z wybraną literaturą dziecięcą. Razem z nauczycielem świetlicy, panią Katarzyną Krawczyk, czytali baśnie i odpowiadali na związane z nimi pytania.

W drugim etapie konkursu wzięły udział trzy uczennice z klasy II c: Natalia Kunda, Lena Szwarc i Nina Bednarczyk. Na początku jedna z nich musiała zaprezentować się w stroju księżniczki, który był oceniany przez jury. W następnych zadaniach dziewczynki wykazywały się wiedzą dotyczącą baśni: „Królewna Śnieżka”, „Roszpunka”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna”, „Piękna i Bestia”, „Mała Syrenka” czy „Kraina Lodu”. Były to zadania, w których liczył się czas udzielanej odpowiedzi, zwinność i kreatywność każdej z uczestniczek.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy wielu dalszych sukcesów!