Aktualności

26 kwietnia 2019 odbyła się w naszym Urzędzie uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień najlepszym sportowcom oraz trenerom w 2018 roku. Statuetki wręczali Burmistrz Ustki Jacek Graczyk i Przewodniczący Rady Miasta Jacek Maniszewski.

„Każde ludzkie działanie, które wymaga poświęcenia, powinno być dostrzeżone i wysoko ocenione. Tak też i być powinno, jeśli chodzi o aktywność naszych mieszkańców, którzy realizują swoje pasje  w działalności sportowej. Dzisiaj chcielibyśmy  docenić młodych sportowców i ich trenerów, którzy nieustannie budują pozytywny wizerunek naszego miasta w Polsce i poza jej granicami” – mówił prowadzący uroczystość Piotr Wszółkowski, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

  • Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Ręcznej ”Szczypiorniak” Ustka:

Wiktoria Nowak i Karolina Laskowska (uczennice klasy 8c) – w 2018 r. zdobyły brązowy medal Mistrzostw Województwa Pomorskiego oraz uzyskały awans do rozgrywek centralnych; uczestniczyły w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Kwidzynie, uzyskując II miejsce i awansując do półfinału;uczestniczyły w rozgrywkach półfinałowych w Gnieźnie, zajmując  4 miejsce.

  • Tenis stołowy:

Weronika Bobek (uczennica klasy 6s) - zdobywczyni wielu miejsc medalowych na Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych Młodziczek w tenisie stołowym; uczestniczyła w Grand Prix Polski, sklasyfikowana na 26 miejscu w Polsce w roczniku 2006 w sezonie 2017/18.

  • UTP AQUA:

Igor Szlagowski (uczeń klasy 8b) – zdobył I miejsce w drużynie w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego.

  • Wyróżnieni trenerzy:

Izabela Firkowska (nauczyciel wychowania fizycznego w SP1 w Ustce)

Nasze gratulacje!!!