Aktualności

25 marca 2019 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się Powiatowy Konkurs DOŚWIADCZENIE POKAZOWE Z FIZYKI. Został on przygotowany przez Panią Monikę Jurek, nauczyciela uczącego w ZSOiT oraz Starostwo Powiatowe w Słupsku, które ufundowało nagrody dla zwycięzców.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 38 zespołów jedno- lub dwuosobowych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy przygotowali doświadczenia pokazowe i zabawki fizyczne wykorzystujące różne zagadnienia z fizyki, czasami nawet z chemii. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczniowie przedstawiając swoje doświadczenia, niejednokrotnie dodatkowo mieli przygotowane przezentacje tematyczne.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów, wyłonionych w szkolnych eliminacjach konkursu ZABAWY Z CHEMIĄ I FIZYKĄ :

  • Eryk Zawisza z klasy VIII c zbudował obwód elektryczny, w którym wytwarzał łuk elektryczny – otrzymał dyplom za zajęcie II miejsca,
  • Michał Nowacki z klasy VIII a zbudował własnoręcznie dźwig i zademonstrował zasadę jego działania – otrzymał dyplom uznania,
  • Dawid Sawicki z klasy 4a, najmłodszy uczestnik konkursu, przedstawił działanie silniczka elektrycznego i poduszkowca – otrzymał dyplom za zdobycie wyróżnienia.


           Zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłorocznych zmaganiach, tym bardziej że na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupsku.

Opiekun Anna Szydloch