Aktualności

Tuż przed astronomiczną wiosną w naszej szkole robi się naprawdę zielono. Już od kilku lat Jedynkowa Rodzina świętuje w rytmie irlandzkiej muzyki. Dzięki wcześniejszej współpracy w projektach Erasmus+ z irlandzkimi szkołami Dzień św. Patryka na stałe wpisał się w kalendarz naszych imprez.
Uczniowie i nauczyciele tradycyjnie starają się w tym dniu ubierać na zielono. Każdy otrzymuje koniczynkę - symbol Irlandii. Na szkolnych korytarzach, dzięki plakatom przygotowanym przez uczniów, można przeczytać informacje na temat tego kraju i jego patrona. Nie zabrakło też zielonych smakołyków - ciast i galaretek.
W tym roku dodatkową atrakcją był występ dziewcząt ze szkoły tańca irlandzkiego z Gdańska – ISTA School Poland. Tancerki w pięknych strojach zaprezentowały tradycyjne układy choreograficzne, opowiadały o historii i kulturze Zielonej Wyspy, a nasi uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach tanecznych.
I tak w taneczno - zielonych nastrojach czekamy na nadejście prawdziwej wiosny!