Aktualności

We wtorek, 5 marca, naszą szkołę po raz kolejny odwiedzili przedstawiciele Chorągwi Komturstwa Gniewskiego, którzy zaprezentowali uczniom „Jedynki” niezwykle barwne i opowiedziane z dużą dozą humoru wydarzenia z europejskiej historii.

Klasy IV-VI wzięły udział w pokazie pt. „Starożytność”, dzięki któremu przeniosły się do czasów antycznej Grecji i Rzymu. Uczniowie mogli obejrzeć, a nawet przymierzyć stroje z epoki, wziąć do ręki broń i tarcze starożytnych wojowników. Dzięki rekwizytom, będącymi dokładnymi replikami sprzętów używanych w danej epoce historycznej, mogli poczuć się jak dawny hoplita czy legionista. Sporą część pokazu zajęła niezwykła opowieść o greckiej falandze, armii Imperium Rzymskiego i gladiatorach.

Uczniowie klas VII - VIII wzięli natomiast udział w lekcji dotyczącej najważniejszych wydarzeń XIX wieku. Zajęcia poruszały zagadnienie powstań narodowo - wyzwoleńczych. Bogactwo strojów i uzbrojenia przybliżyło młodzieży rolę kosynierów czy wojska Księstwa Warszawskiego. W wędrówce przez lata spotkali postać Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego, Piotra Wysockiego oraz Józefa Piłsudskiego.

Idea „Żywej lekcji historii” to połączenie atrakcyjnej dla uczniów formy zajęć z wiedzą historyczną. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z naszymi gośćmi.