Aktualności

1 marca 2019 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się XX Powiatowy Konkurs „Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego”. Został on przygotowany przez nauczycieli ZSOiT oraz Starostwo Powiatowe w Słupsku, które ufundowało nagrody dla zwycięzców. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 54 przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy zmierzyli się z dwoma tekstami obfitującymi we wszelkiego rodzaju trudności ortograficzne, wśród których niewątpliwie najwięcej problemów sprawiły zasady łącznej i rozdzielnej pisowni, np. wyraz tuż-tuż, rybożerne trzewikodzioby, ponadtrzydziestoletni, miniszybki, stójże, niby-domek, półfantastyczny, poobiednia, gdzieniegdzie, po prostu. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z klasy VII (Maja Stokowska, Iwo Miśkowiak, Nikodem Chrostowski, Maciej Mazur) i 1 ósmoklasista (Borys Basiński). Udowodnili oni, że ich świadomość i czujność ortograficzna jest na wysokim poziomie. Ilość błędów popełnionych przez nasze dzieci w obu dyktandach była niewielka. Jednak bezkonkurencyjny okazał się być siódmoklasista, Iwo Miśkowiak. Zdobył on I miejsce.
Jesteśmy z niego bardzo dumni i cieszymy się, że tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego szkół podstawowych i gimnazjalnych należy do ucznia naszej szkoły!! :)
Na zakończenie spotkania swoje uznanie dla śmiałków stających w konkursowe szranki wyraził Wicestarosta Powiatu Słupskiego p. Rafał Konon, który pogratulował młodzieży doskonałej znajomości niełatwej polskiej ortografii oraz wręczył laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe.