Aktualności

8 lutego 2019r. w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Obcojęzycznej Poezji Miłosnej. Konkurs został podzielony na dwie kategorie: klasy VII i VIII szkół podstawowych i gimnazja oraz klasy IV-VI szkół podstawowych, oddzielnie w języku angielskim i niemieckim. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby startujących - na scenie wystąpiło ponad 90 uczestników.

Celem konkursu było zwiększenie atrakcyjności nauki języków obcych oraz doskonalenie poprawności wymowy, poznanie przez uczniów poezji i otwarcie na kulturę innych krajów, a przede wszystkim motywowanie do wystąpień publicznych.

Zmagania stały na bardzo wysokim poziomie. O czołowych lokatach oprócz doboru i pamięciowego opanowania repertuaru zadecydowały interpretacja, postawa sceniczna i ogólne wrażenie artystyczne.

Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Doruch z klasy Vc w kategorii kl. IV-VI w języku niemieckim z utworem "Erkläre mir die Liebe" Philippa Piosela oraz Kamil Niemkowicz z klasy VIIs w kategorii gimnazjów i klas VII-VIII szkół podstawowych również w języku niemieckim z utworem AnnenMayKantereit "Barfuß am Klavier". Opiekunem uczniów był pan Arnold Szczucki.