Aktualności

25 stycznia klasy Vs i VIs brały udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez przedstawicieli Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Flandria. W tym dniu młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami żywienia „młodego sportowca” oraz poznać przepis na przepyszną, zdrową przekąskę. Przygotowane tego dnia „kulki mocy” z pewnością dostarczyły każdemu mnóstwo energii do zabawy i nauki.

Sposób odżywania się ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie, sprawność układu nerwowego oraz mięśniowego. Prawidłowo zbilansowana dieta dostarcza energii do nauki, zabawy, a także daje siłę do realizacji sportowych pasji. Długie przerwy między posiłkami (uczucie głodu) obniżają zdolność do koncentracji, ograniczają aktywność, powodują bóle głowy, a także pogarszają nastrój i samopoczucie. Dlatego też zaleca się spożywać co najmniej 4, a najlepiej 5 posiłków w ciągu dnia. Największym zaś błędem jest rezygnacja z pierwszego śniadania.

           Serdeczne podziękowania składamy p. Justynie Grzywnie i p. Angelice Marcinkowskiej za przeprowadzenie zajęć w naszej szkole.