Aktualności

Jak bezpiecznie spędzić ferie i z nową energią wrócić do szkoły? Zaprzyjaźniony z ustecką Jedynką policjant pan Mirosław Lisiak 28 i 29 stycznia przypomniał uczniom kl. I-III najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem. Bez względu na to czy ktoś wyjeżdża w góry pojeździć na nartach, poleżeć na słonecznych plażach, czy też zostaje w przepięknej Ustce – KAŻDY musi pamiętać o bezpiecznych zasadach podczas zimowego wypoczynku.

NA ŚWIEŻYM POWIETRZU:

 • Ubierz się ciepło.
 • Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu jezdni.
 • Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne.
 • Zachowaj rozsądek w sportach zimowych.
 • Bądź widoczny na jezdni – noś odblaski.

HIGIENA:

 • Nie używaj wspólnych ręczników, przyborów toaletowych, kosmetyków.
 • Dbaj o czystość, porządek i wietrzenie swojego pokoju.
 • Ćwicz, bądź aktywny fizycznie.
 • Jedz zdrowo.
 • Myj ręce przed jedzeniem.
 • Nie pij i nie jedz ze wspólnych naczyń.

UWAŻAJ:

 • Nie ufaj obcym.
 • Nie podchodź do dzikich zwierząt.
 • Nie oddalaj się od grup na wycieczkach, stokach.